Agnet

je řešení pro spolupráci nové generace určené pro profesionální uživatele. Poskytuje spolehlivý přístup ke kritickým komunikačním službám, které přinášejí mnohem více než jen širokopásmový push-to-talk, ale i data, video a lokalizační služby.

Agnet podporuje standardy 3GPP a je plně kompatibilní s 4G/5G. Agnet navíc podporuje satelitní komunikační služby, které rozšiřují pokrytí ve výjimečných případech.

Agnet klade důraz na bezpečnost a důvěrnost kritických operací. Agnet je odolný vůči kybernetickým útokům a narušení dat.

Jak Agnet funguje

Agnet je mnohem víc než jen řešení MCX. Je to platforma pro kritickou spolupráci, která organizacím poskytuje bohatou sadu funkcí pro spolupráci a komunikaci a nekonečné možnosti integrace - bezpečným a kontrolovaným způsobem.

Hlasové, datové a video služby a služby určování polohy

Skupinové hovory , datové přenosy, živé video a lokalizační služby lze zpřístupnit a sdílet stisknutím tlačítka na zařízení chytrého telefonu. Okamžité sdílení videa z videokamer nebo dronů dispečerům nebo skupinám výrazně zlepší přehled o situaci.

Profesionální uživatelé v terénu navíc mohou rychle přijímat správná rozhodnutí a jednat rychleji. Místo toho, abyste reagovali na to, co se již stalo, budete s Agnetem o krok napřed.

Bezpečnost bez kompromisů
 

Je odolný vůči kybernetickým útokům a narušením dat a zároveň je schopen bezproblémově fungovat. Veškerá komunikace probíhající na platformě Agnet je šifrovaná. To zabraňuje kompromitovaným zařízením a neoprávněným uživatelům v přístupu ke zdrojům organizace a zároveň poskytuje každému uživateli jeho vlastní chráněný prostor.

Společnost Airbus je akreditována národními úřady pro nakládání s důvěrnými informacemi. Jako evropská společnost Airbus dodržuje předpisy EU o kybernetické bezpečnosti a obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Dispečerská řešení

Agnet Dispatcher je moderní webové dispečerské řešení. Dispečerům poskytuje rychlý přístup ke komunikačním a multimediálním funkcím Agnetu a umožňuje jim sledovat více situací v reálném čase.

Agnet navíc podporuje prioritní dispečerské služby. V kritických situacích, kdy jde o čas, mohou uživatelé přijmout pomoc v nouzi stisknutím vyhrazeného nouzového tlačítka Agnet. Tísňová volání mají mimořádnou prioritu, což zajišťuje, že jsou okamžitě vyřízena. Agnet navíc umožňuje sledování polohy výstražného zařízení v reálném čase, což poskytuje cenné informace, které lze vizuálně znázornit na mapě.

Agnet může také bez problémů spolupracovat s vašimi stávajícími řešeními pro dispečerské pracoviště.

Flexibilita

Agnet má flexibilní možnosti nasazení:

Pro organizace veřejné bezpečnosti je nejlepší volbou soukromé lokální nasazení, které odpovídá jejich přísným bezpečnostním požadavkům a zachovává kontrolu v jejich rukou.

Veřejné cloudové nasazení je ideální pro kritická odvětví a podniky, které hledají moderní, bezpečné a snadno použitelné komplexní řešení.

Nasazení hybridního cloudu je kombinací privátního a veřejného. Umožňuje organizacím rozhodovat o tom, kde budou provozovat své aplikace, a škálovat zdroje podle potřeby.

Sdílejte správná data se správnými lidmi díky integraci Agnetu s vašimi stávajícími řešeními. Agnet backend API umožňuje bezpečnou výměnu informací pro bezproblémovou integraci mezi aplikacemi třetích stran a Agnetem. Kromě toho mohou zákazníci společnosti Airbus využívat bohatý ekosystém strategických partnerů. To otevírá nový svět možností pro profesionální aplikace, zařízení, příslušenství a integrace.

Širokopásmové připojení

Agnet je plně kompatibilní s 4G/LTE a připravený na budoucnost 5G, takže poskytuje spolehlivý přístup k důležitým službám, jako jsou multimediální zprávy, data a lokalizační služby. 

Rozsáhlé datové možnosti mohou pomoci zefektivnit kritické operace a zajistit lepší přehled o situaci. Přechod ze 4G na 5G dále umožní veřejným bezpečnostním a dalším profesionálním organizacím nové způsoby řízení incidentů a mimořádných událostí.

Hybrid

Agnet podporuje různá integrační řešení, od řešení na míru až po funkci Interworking Function (IWF) kompatibilní s 3GPP. Ty umožňují bezproblémovou interoperabilitu s vašimi stávajícími úzkopásmovými systémy, jako jsou TETRA, Tetrapol, P25, DMR nebo analogové systémy.

Satelit

Agnet nabízí bezpečné a spolehlivé připojení přes sítě 4G/5G. Záložní připojení však může být zapotřebí v odlehlýchoblastech, pro pomoc při katastrofách nebo v případě dočasných výpadků napájení, které ovlivňují dostupnost sítí 4G/5G.

Agnet over Satcom nabízí dodatečnou odolnost, rozšířené pokrytí a kapacitu pro nepřerušovanou spolupráci v terénu tím, že podporuje využití nasaditelných sítí a satelitní komunikace pro připojení.

Pro koho je Agnet určen?

Veřejné bezpečnostní složky čelí v městském prostředí složitým hrozbám a rostoucím požadavkům. Aby se pracovníci veřejné bezpečnosti, včetně policejních organizací, hasičů, záchranářů a poskytovatelů zdravotnické záchranné služby, mohli účinně vypořádat s těmito hrozbami, potřebují zvýšit svou efektivitu a získat komplexní přehled o incidentech, aby mohli udržet náskok před vyvíjejícími se riziky.

Díky moderním širokopásmovým možnostem mohou orgány získat kompletní situační přehled během incidentů, jako je požár při fotbalovém utkání. Silná síť má zásadní význam pro zvládnutí interakce mezi kritickými uživateli a správu obrovského množství kritických dat. Živé videopřenosy umožňují velitelům v terénu sledovat diváky, provoz a fyzický stav členů týmu. Tyto pokročilé funkce nejen zvyšují kvalitu péče, ale také zlepšují efektivitu a bezpečnost pracovníků veřejné bezpečnosti tím, že umožňují bezproblémovou spolupráci a komunikaci.

AgnetWork

Aplikace pro krizovou komunikaci. Spolehlivé, šifrované a bezpečné.

Návod ke stažení AgnetWork